Akademik Destek Programları

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri Üniversitelerine başvuru yaparken başvuru sahibinde aranan en önemli unsurdur.

Yurtdışında Yaz Programları

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencileri, yurtdışında tek başına yaşama hazırlayacak olan ilk basamaktır kısa süreli yaz programlarına katılmak. Bu programlar sayesinde öğrencilerin farklı kültürleri tanıma ve kendi başlarına yaşam becerilerini geliştirme, sorun çözme ve kriz yönetim becerilerini oluşturma, kendi ayakları üzerinde durabilme ve bu şekilde özgüven farkındalığı oluşturma gibi kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak kısa süreli programlardır yaz programları.

Yurtdışı Dil Eğitim Programları

Yabancı bir dili, o dilin kullanıldığı ülkede başlatmak veya geliştirmek amacıyla tasarlanmış olan programlara katılmak. Başvuru yapılacak olan üniversitenin akademik dil alanında yeterli düzeye ulaşabilmek için de tasarlanmış olan model programlara katılmak. 

Yurtdışı Üniversitelerinin Yaz Programları

Yurtdışı Üniversitelerin lise öğrencilerine yönelik olarak tasarladıkları belirli akademik programlardır. Bu programların bir çoğu başarılı olmak suretiyle öğrencilere kredi de vermektedir.

Üniversite Fuarları

Üniversiteler yılın belirli aylarında muhtelif organizasyonlar veya bireysel olarak ülkeleri ve okulları ziyaret etmektedirler. Bu aktiviteye katılmak ve okullar ile ilgili olarak en yetkili kişilerden bilgi almak önemlidir.

CV Oluşturma

Öğrenci CV si başvuruların en önemli gereksinimlerinden bir diğeridir. Her öğrencinin bir CV sinin olması gerekmektedir.

Sınavlar

Lise öğrencilerinin yurtdışında bir üniversiteye başvuruları sürecinde gerekli olan sınavlar aşağıda sıralanmıştır. Pandemi sürecinde SAT sınavı üniversitelerin gerekli dokümanları arasından kaldırılmıştır ancak gerek burs gerekse kabul koşullarında bu sınavların halen önemli olduğu düşünülmektedir.

  • SAT
  • ACT 
  • TOEFL
  • IELTS

Akademik Destek Özel Dersleri

Lise öğrencileri okul dersleri ile ilgili olarak desteğe ihtiyaç hissetmeleri durumunda deneyimli öğretmenler eşliğinde özel ders imkanı sağlanmaktadır.

Strateji ve Planlama

Aday öğrencinin başvuru dosyasının performansına bağlı olarak başvuru biçimlerine karar vermek ve doğru bilgi ve belgelerin toplanması ve iletilmesini sağlamak.

Burslar

Aday öğrencinin başvuru yapacağı okullardan alabileceği burslar ile ilgili bilgilendirme yapmak. Ve bu burslara başvuru yapmak.

Vize

Kabulu kesinleşen öğrencilerin vize işlemlerinde rehberlik yapmak.